Juventus

Nedelja, Januar 10, 2010

U 11. kolu Serije A, Juventus je na Olimpicu poražen od Napolija sa 3-2. Golove za Juventus su dali Trezeguet u 35. i Giovinco u 55. minutu, a za goste strelci su bili Hamsik u 58. i 82. i Datolo u 64. minutu.

Juventus je već u prvom minutu mogao da povede, ali je Giovinco za malo bio neprecizan. Napoli je u prvih pola sata imao više prilika od Juventusa, ali gosti nisu uspeli da postignu pogodak. Ipak, Juve je prvi došao do gola i to u 35. minutu preko Davida Trezegueta koji je glavom poslao loptu u mrežu posle centaršuta Zdeneka Grygere.

Do drugog gola Juventus je došao u 55. minutu golom Sebastiana Giovinca koji je iskoristio nespretnost Napolijeve obrane. U tom se trenutku činilo kao da su Bianconeri osvojili sva tri boda, ali su drugačijeg mišljenja bili igrači Napolija koji su, kao i u prošlom kolu protiv Milana, napravili neočekivan preokret.

Najviše zasluga za to ide Mareku Hamšiku, dvostrukom strelcu, dok je jedan gol postigao Jesus Datolo. Hamšik je prvo postigao gol u 58. minutu, dok je izjednačanje doneo Datolo u 64. minutu nakon gužve u kaznenom prostoru, da bi odlučujući gol postigao ponovo Hamšik.

Pred kraj utakmice je isključen Amauri zbog starta nad golmanom Napolija Morganu de Sanctisu.

JUVENTUS: Buffon; Grygera, Fabio Cannavaro, Chiellini, Grosso; Poulsen (Amauri 76), Felipe Melo; Camoranesi (Tiago 31), Diego, Giovinco (De Ceglie 85); Trezeguet.
Klupa: Manninger, Legrottaglie, Molinaro, De Ceglie, Tiago, Amauri, Immobile.

NAPOLI: De Sanctis; Campagnaro (Datolo 57), Paolo Cannavaro, Contini; Maggio, Montervino, Aronica; Hamsik, Lavezzi (Pazienza 86); Denis (Quagliarella 68).
Klupa: Iezzo, Rinaudo, Grava, Pazienza, Datolo, Pià, Quagliarella.